Seizoen 74 · 22 Rounds
2023 Seizoen
Rounds
22/22
verreden ronden / totaal
Winners
3
verschillende winnaars
Sprints
6
Sprint
Uitvalbeurt Rate
10.2%
Uitvalbeurt 45 / Starts 440
Seizoen Uitslagen · elke race in één oogopslag
| Pos | Coureur | Constructeur | Overwinningen | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Verstappen | Red Bull | 19 | 1 | 2 | 1 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 5 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 575 |
| 2 | Pérez | Red Bull | 2 | 2 | 1 | 5 | 1 | 2 | 16 | 4 | 6 | 3 | 6 | 3 | 2 | 4 | 2 | 8 | R | 10 | 4 | R | 4 | 3 | 4 | 285 |
| 3 | Hamilton | Mercedes | 5 | 5 | 2 | 6 | 6 | 4 | 2 | 3 | 8 | 3 | 4 | 4 | 6 | 6 | 3 | 5 | R | 19 | 2 | 8 | 7 | 9 | 234 | |
| 4 | Alonso | Aston Martin | 3 | 3 | 3 | 4 | 3 | 2 | 7 | 2 | 5 | 7 | 9 | 5 | 2 | 9 | 15 | 8 | 6 | R | W | 3 | 9 | 7 | 206 | |
| 5 | Leclerc | Ferrari | R | 7 | R | 3 | 7 | 6 | 11 | 4 | 2 | 9 | 7 | 3 | R | 4 | 4 | 4 | 5 | 20 | 3 | W | 2 | 2 | 206 | |
| 6 | Norris | McLaren | 17 | 17 | 6 | 9 | 17 | 9 | 17 | 13 | 4 | 2 | 2 | 7 | 7 | 8 | 2 | 2 | 3 | 2 | 5 | 2 | R | 5 | 205 | |
| 7 | Sainz | Ferrari | 1 | 4 | 6 | 12 | 5 | 5 | 8 | 5 | 5 | 6 | 10 | 8 | R | 5 | 3 | 1 | 6 | W | 3 | 4 | 6 | 6 | 18 | 200 |
| 8 | Russell | Mercedes | 7 | 4 | R | 8 | 4 | 5 | 3 | R | 7 | 5 | 6 | 6 | 17 | 5 | 16 | 7 | 4 | 5 | 6 | R | 8 | 3 | 175 | |
| 9 | Piastri | McLaren | R | 15 | 8 | 11 | 19 | 10 | 13 | 11 | 16 | 4 | 5 | R | 9 | 12 | 7 | 3 | 2 | R | 8 | 14 | 10 | 6 | 97 | |
| 10 | Stroll | Aston Martin | 6 | R | 4 | 7 | 12 | R | 6 | 9 | 9 | 14 | 10 | 9 | 11 | 16 | W | R | 11 | 7 | 17 | 5 | 5 | 10 | 74 | |
| 11 | Gasly | Alpine F1 Team | 9 | 9 | 13 | 14 | 8 | 7 | 10 | 12 | 10 | 18 | R | 11 | 3 | 15 | 6 | 10 | 12 | 6 | 11 | 7 | 11 | 13 | 62 | |
| 12 | Ocon | Alpine F1 Team | R | 8 | 14 | 15 | 9 | 3 | 8 | 8 | 14 | R | R | 8 | 10 | R | R | 9 | 7 | R | 10 | 10 | 4 | 12 | 58 | |
| 13 | Albon | Williams | 10 | R | R | 12 | 14 | 14 | 16 | 7 | 11 | 8 | 11 | 14 | 8 | 7 | 11 | R | 13 | 9 | 9 | R | 12 | 14 | 27 | |
| 14 | Tsunoda | AlphaTauri | 11 | 11 | 10 | 10 | 11 | 15 | 12 | 14 | 19 | 16 | 15 | 10 | 15 | W | R | 12 | 15 | 8 | 12 | 9 | 18 | 8 | 17 | |
| 15 | Bottas | Alfa Romeo | 8 | 18 | 11 | 18 | 13 | 11 | 19 | 10 | 15 | 12 | 12 | 12 | 14 | 10 | R | R | 8 | 12 | 15 | R | 17 | 19 | 10 | |
| 16 | Hülkenberg | Haas F1 Team | 15 | 12 | 7 | 17 | 15 | 17 | 15 | 15 | R | 13 | 14 | 18 | 12 | 17 | 13 | 14 | 16 | 11 | 13 | 12 | 19 | 15 | 9 | |
| 17 | Ricciardo | AlphaTauri | 13 | 16 | 15 | 7 | 13 | 14 | 11 | 6 | ||||||||||||||||
| 18 | Zhou | Alfa Romeo | 16 | 13 | 9 | R | 16 | 13 | 9 | 16 | 12 | 15 | 16 | 13 | R | 14 | 12 | 13 | 9 | 13 | 14 | R | 15 | 17 | 6 | |
| 19 | Magnussen | Haas F1 Team | 13 | 10 | 17 | 13 | 10 | 19 | 18 | 17 | 18 | R | 17 | 15 | 16 | 18 | 10 | 15 | 14 | 14 | R | R | 13 | 20 | 3 | |
| 20 | Lawson | AlphaTauri | 13 | 11 | 9 | 11 | 17 | 2 | ||||||||||||||||||
| 21 | Sargeant | Williams | 12 | 16 | 16 | 16 | 20 | 18 | 20 | R | 13 | 11 | 18 | 17 | R | 13 | 14 | R | R | 10 | 16 | 11 | 16 | 16 | 1 | |
| 22 | de Vries | AlphaTauri | 14 | 14 | 15 | R | 18 | 12 | 14 | 18 | 17 | 17 | 0 |
Zege
Podium
4–6
7–10
11+
uitgevallen W · teruggetrokken
Kampioenschap Verloop · points progression, top 8
Max Verstappen
575
Sergio Pérez
285
Lewis Hamilton
234
Fernando Alonso
206
Charles Leclerc
206
Lando Norris
205
Carlos Sainz
200
George Russell
175
Kampioenschap Verloop · points progression
Red Bull
860
Mercedes
409
Ferrari
406
McLaren
302
Aston Martin
280
Alpine F1 Team
120
Williams
28
AlphaTauri
25
Alfa Romeo
16
Haas F1 Team
12
| Pos | Constructeur | Overwinningen | Punten | Wie ze pakte |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Red Bull | 21 | 860 | VER PER |
| 2 | Mercedes | 0 | 409 | HAM RUS |
| 3 | Ferrari | 1 | 406 | LEC SAI |
| 4 | McLaren | 0 | 302 | NOR PIA |
| 5 | Aston Martin | 0 | 280 | ALO STR |
| 6 | Alpine F1 Team | 0 | 120 | GAS OCO |
| 7 | Williams | 0 | 28 | ALB SAR |
| 8 | AlphaTauri | 0 | 25 | TSU RIC LAW |
| 9 | Alfa Romeo | 0 | 16 | BOT ZHO |
| 10 | Haas F1 Team | 0 | 12 | HUL MAG |
Meeste zeges
| 1 Max Verstappen | 19 |
| 11 Sergio Pérez | 2 |
| 55 Carlos Sainz | 1 |
Meeste poles
| 1 Max Verstappen | 12 |
| 16 Charles Leclerc | 5 |
| 11 Sergio Pérez | 2 |
| 55 Carlos Sainz | 2 |
| 44 Lewis Hamilton | 1 |
Meeste podia
| 1 Max Verstappen | 21 |
| 11 Sergio Pérez | 9 |
| 14 Fernando Alonso | 8 |
| 4 Lando Norris | 7 |
| 44 Lewis Hamilton | 6 |
| 16 Charles Leclerc | 6 |
| 55 Carlos Sainz | 3 |
| 63 George Russell | 2 |
| 81 Oscar Piastri | 2 |
| 31 Esteban Ocon | 1 |
Meeste snelste rondes
| 1 Max Verstappen | 9 |
| 44 Lewis Hamilton | 4 |
| 11 Sergio Pérez | 2 |
| 81 Oscar Piastri | 2 |
| 24 Guanyu Zhou | 1 |
| 63 George Russell | 1 |
| 14 Fernando Alonso | 1 |
| 22 Yuki Tsunoda | 1 |
| 4 Lando Norris | 1 |
Max Winning Margin · Biggest winning margin
33.731s
Hungarian Grand Prix · P1·P2 same-lap finishes only
Most Retirements · Most DNFs in one race
| Japanese Grand Prix | 5 cars |
| São Paulo Grand Prix | 5 cars |
| Bahrain Grand Prix | 3 cars |
Most Inhaalacties · Most overtakes in a season
| 24 Guanyu Zhou | 279 |
| 11 Sergio Pérez | 256 |
| 18 Lance Stroll | 244 |
| 10 Pierre Gasly | 240 |
| 23 Alexander Albon | 227 |
Op de baan, ronde voor ronde · 1996+
Most Straffen · Meeste straffen in a season
| 11 Sergio Pérez | 15 |
| 10 Pierre Gasly | 11 |
| 2 Logan Sargeant | 11 |
| 27 Nico Hülkenberg | 8 |
| 23 Alexander Albon | 8 |
Tijd / drive-through / stop-and-go · 2023+
Record Basis · Calculation basis
Scope: 2023 Wereldkampioenschap · standings as of the latest collected round ·
Pole Position = Startplek P1 · Uitvalbeurt = Finished(Finished·+N Rondes) statuses (incl. DSQ) · winning margin from P1·P2 compares same-lap finishes only
Bron: Jolpica-F1 (Ergast-compatibele API) · laatste ophaling: 2026-09-05 14:15
Bron: Jolpica-F1 (Ergast-compatibele API) · laatste ophaling: 2026-09-05 14:15